Fotowoltaika Poznań

4

Kompleksowy montaż paneli fotowoltaicznych na terenie Poznania

Spośród wszystkich odnawialnych źródeł energii, fotowoltaika Poznań jest coraz popularniejsza w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wiele osób chce uniezależnić się od sieci energetycznej i we własnym zakresie produkować prąd. Minielektrownie pozwalają zaoszczędzić na rachunkach. Warto w te nowoczesne systemy inwestować, tym bardziej, że można skorzystać z unijnych dofinansowań na inwestycję. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się z podstawowymi informacjami, jak może być wykorzystywana fotowoltaika w Poznaniu.

Ogniwa fotowoltaiczne tworzące panele umożliwiają zamianę energii słonecznej w energię elektryczną. Promienie słoneczne są pochłaniane przez krzem, czyli półprzewodnik. Wybijają elektrony, zmuszające je do ruchu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń wytwarzany jest obwód elektryczny, co umożliwia połączenie tego ruchu z przepływem elektronów w sieci elektrycznej. Tym samym rozpoczynasz samodzielną produkcję prądu, który zasili gniazdka i wszystkie lampy oraz urządzenia w Twoim domu.

Energia tylko w słoneczne dni? Nie!

Nie musisz obawiać się, że panele fotowoltaiczne Poznań będą produkowały energię elektryczną tylko w słoneczne dni. Producentom udało się stworzyć system działający od świtu do zmierzchu, nawet przy niewielkim nasłonecznieniu. Panele są wyjątkowo czułe, dlatego mogą korzystać z promieni rozproszonych. Jedynym minusem jest to, że w „gorszą” pogodę produkowana jest mniejsza ilość energii. Zapasy powstałe w najsłoneczniejsze dni wystarczają jednak, aby cieszyć się z bezproblemowego dostępu do prądu.

Jeżeli chcesz produkować prąd niezależnie od warunków pogodowych, wybierz panele cienkowarstwowe. Dopasowują się do kształtu dachu i wyglądają znacznie mniej topornie niż moduły krzemowe. Dzięki zmniejszonej liczby warstw, z których się składają, absorbują szybciej światło. Wysokie temperatury mają mniejszy wpływ na ich moc wyjściową, a tym samym gwarantują wydajną pracę nawet przy niewielkiej ilości promieni. Ponadto, gdy dojdzie do zaciemnienia modułu, nie zmniejszają one swojej mocy tak drastycznie, jak standardowe panele.

Najważniejsze parametry paneli fotowoltaicznych

Chcąc wykorzystać instalacje fotowoltaiczne Poznań w swoim domu, zwróć uwagę na kilka podstawowych parametrów technicznych. Bardzo duże znaczenie ma moc szczytowa określana symbolem Wp. Mówi o maksymalnej mocy, jaką mogą uzyskać ogniwa fotowoltaiczne w korzystnych warunkach pogodowych. Standardem jest 1000 W/m2 przy temperaturze 25 stopni Celsjusza i wietrze 1.5 m/s. Przy czym maksymalne napięcie systemu powinno wynosić od 600 do 1000 V.

Bardzo ważnym parametrem jest temperatura pracy, ponieważ panele fotowoltaiczne z Poznania pracują w zmiennych warunkach atmosferycznych. Ważne jest, aby instalacje fotowoltaiczne Poznań miały szeroki zakres wynoszący od 45 do 90 stopni Celsjusza. Jeżeli planujesz zainstalować panele na dachu, musisz również zwrócić uwagę na wagę modułu. Pojedynczy, standardowy panel waży około 30 kg. Nośność Twojego dachu musi mieć minimum 250 kg/m2. Jeżeli wybierzesz instalację o mocy powyżej 10 kW, musisz wybrać model montażu na gruncie. Typowe moduły mają w dodatku wymiar 30×45 cm.

Bezpieczny i fachowy montaż paneli fotowoltaicznych w Poznaniu

Korzystając z fachowej pomocy firm specjalizujących się w montażu paneli fotowoltaicznych, możesz uzyskać pewność, że montaż przebiegnie w sposób sprawny i właściwy. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie precyzyjnych obliczeń, ile potrzebujesz powierzchni, aby zamontować system o oczekiwanej mocy. Przyjmuje się, że na każdy kilowat mocy potrzebne jest 6,5 m2 powierzchni dachu o nachyleniu 35 stopni lub 10-15 m2 gruntu. Warto wybrać takie miejsce, które pod względem tych parametrów będzie najbardziej optymalne. Tylko wtedy zastosowana fotowoltaika w Poznaniu będzie miała rację bytu.

Aby montaż paneli fotowoltaicznych Poznań zaspokoił potrzeby energetyczne konkretnego domu, należy wybrać orientację południową paneli fotowoltaicznych. Jeżeli zdecydujesz się nawet na minimalne odchylenie od kierunku południowego –  na wschód lub zachód – zmniejszysz wydajność swojego systemu, co będzie działało z niekorzyścią dla jego sprawności. Wybierając optymalne warunki montażu, gwarantujesz niezawodność systemu, jak i jego energooszczędną pracę, zapewniając zmniejszenie kosztów produkcji energii do minimum, co jest najważniejszym celem przy tej inwestycji.

Pracujemy na ternie Poznania i okolic

SwarzędzSuchy lasSkórzewoZłotniki – Baranowo – Przeźmierowo – Wysogotowo –  Skórzewo – Junikowo – Świerczewo – Podolany – Naramowice – Nowe Miasto – Piątkowo – Szczepankowo – Spławie – Krzesinki Strzeszyn

Masz pytania? Zadzwoń lub
Napisz do nas