Projektowanie domów Poznań | Architekt

RB20-001-BLIZNIAK c03_4

Biuro architektoniczne Poznań

Dom jest nie tylko miejscem, w którym się mieszka, ale także przestrzenią, do której wracamy wspomnieniami do czasu spędzonego w rodzinnym gronie. Nasze biuro architektoniczne Poznań dostarcza Klientom projekty domów wypełnione ciepłem, wspaniałą atmosferą i możliwością magazynowania wielu wspomnień. Każdy budynek ma potencjał do tego, aby stać się miejscem wyjątkowym. Wszystko zależy od Ciebie. Projektowanie domów Poznań i okolice, którym się zajmujemy pozwala na realizację marzeń o miejscu idealnie dopasowanym do potrzeb.

Wśród potencjalnych inwestorów króluje – błędne zresztą – przekonanie, że gotowy projekt jest o wiele tańczy od stworzonego specjalnie na indywidualne zamówienie. Pozornie. Indywidualny projekt uwzględnia wszystkie oczekiwania, potrzeby, przyzwyczajenia Klienta i jego rodziny, a co za tym idzie, pozwala tak zaprojektować budynek i jego wnętrze, że ich realizacja de facto sprawi, iż cała inwestycja będzie kosztowała co najmniej tyle samo, co z gotowym projektem, a z reguły – mniej. A obiekt idealnie dopasowany do marzeń o prawdziwym domu. I na dodatek – zgodny z najnowocześniejszymi trendami: szanujący przyrodę, otoczenie, przyjazny ziemi i niebu – ekologiczny, czyli PRO-EKO!

Tworzymy projekty domów na każdą kieszeń

Projektujemy domy jednorodzinne zgodnie z trendem zaprojektuj i wybuduj w systemie PRO-EKO. Projektujemy ekologiczne, energooszczędne, niskoenergetyczne, inteligentne budynki o prostej konstrukcji, czyli ekonomiczne w budowie i utrzymaniu. Projektujemy i budujemy energooszczędne domy, by chronić środowisko naturalne dla nas i naszych pokoleń. Specjalizujemy się w projektowaniu pod budżet Inwestora, by można było wybudować dom i nie mieć niepotrzebnych stresów, by projekt nie trafił na półkę.

W naszej ofercie znajdziesz projekty domów wykonywane z pasją, dużą starannością, jak i uwzględnieniem oczekiwań Klientów. Każdy nasz architekt Poznań posiada wiedzę oraz doświadczenie pozwalające na realizację marzeń o własnym miejscu na ziemi. Wiemy, jak istotne jest stworzenie odpowiedniego projektu domu, dlatego każdego dnia staramy się poszukiwać najtrafniejszych rozwiązań konstrukcyjnych, które spełnią oczekiwania naszych Klientów. Z pomocą przychodzi nam wiedza, doświadczenia, jak i inspiracje, z których wiele czerpiemy.

Naszym Klientom jesteśmy w stanie zaproponować projekty o różnym charakterze, wielkości i stylu. W naszym zespole architektów są architekci z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem oraz młodzi architekci z nowymi pomysłami. To połączenie doświadczenia i innowacyjności.  Oferujemy rozwiązania, które sprostają oczekiwaniom każdego Klienta – ogranicza nas jedynie zasobność jego portfela . Dzięki szerokiej ofercie, jaką dysponuje nasze biuro architektoniczne w Poznaniu mamy możliwość przedstawienia różnych rozwiązań, które może wykonać dla Was nasz architekt Poznań. Podpowiemy, jak zaplanować przestrzeń, aby była funkcjonalna, praktyczna i przede wszystkim atrakcyjna pod względem wizualnym. Wszystkie nasze działania są nakierowane na potrzeby i zadowolenie Klienta.

g2

Jaki powinien być idealny projekt domu?

Architekt z Poznania bardzo często otrzymuje zapytania: jaki powinien być idealny projekt domu? Co wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji? Na jakie kwestie formalne warto zwrócić uwagę? Projektowanie domów w Poznaniu musi przede wszystkim uwzględniać miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni oraz spełniać warunki zabudowy. Od tego trzeba zacząć weryfikację swoich marzeń i pragnień. Ponadto, należy mierzyć siły na zamiary. Nie każdy projekt architekt Poznań będzie dla Ciebie w stanie przygotować ze względu na ograniczony budżet, jaki posiadasz.

Nie sztuką jest zaprojektowanie domu, ale później jego realizacja. Jeżeli przesadzisz z innowacjami oraz wielkością budynku, owszem otrzymasz projekt, ale koszty nie pozwolą na jego realizację. Warto więc określić od razu, jaki budżet ma architekt Poznań. Domy jednorodzinne przygotuje dzięki temu dla Ciebie zgodnie z Twoimi możliwościami finansowymi. Lepiej mieć mniejszy dom, ale taki, na który Cię stać. Dzięki temu szybko zrealizujesz marzenie o własnym gniazdku, ponieważ budowa ze względu na koszty nie będzie ciągnęła się w nieskończoność.

Często zdawane pytania na temat projektowania domów

Co jest potrzebne do rozpoczęcia projektowania domu?

Przede wszystkim pomysł oraz znajomość potrzeb klienta. Musisz wiedzieć czego oczekujesz od budynku, w którym przyjdzie Ci mieszkać. Zazwyczaj zadajemy szereg pytań, które naprowadzają nas na oczekiwania inwestora. Zaprojektowanie domu od podstaw jest dużym wyzwaniem, ale przede wszystkim należy to traktować jako spełnienie marzeń o własnej nieruchomości.

Ile trwa przygotowania indywidualnego projektu domu?

Naszym klientom jesteśmy w stanie zaproponować projekt domu o dowolnym charakterze, w każdym aspekcie dostosowany do potrzeb. Prace projektowe trwają tak długo, aż klient nie będzie w pełni zadowolony z efektu finalnego.

Trzeba pamiętać, że dom buduje się na lata. Każdy jego aspekt należy bardzo dokładnie przemyśleć. Wszystkie nasze działania są nakierowane na potrzeby i oczekiwania klienta. Nie sztuką jest zaprojektować dom, ale najważniejsze jest, aby odczuwać przyjemność z mieszkania w nim.

Czy pomagacie załatwić formalności?

Świadczymy szeroki zakres usług z zakresu doradztwa przy wyborze działki, projektowania domu, budowy domu pod klucz. Dbamy o wszystkie formalności, dzięki którym budynek powstaje zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Możesz liczyć na pełne zadowolenie z kompleksowej obsługi, jaką Ci zagwarantujemy.

Czym jest projekt domu energooszczędnego?

Dom energooszczędny charakteryzuje się zwartą bryłą bez mostów cieplnych. Ma wykonaną wysokiej jakości izolację termiczną, co zmniejsza straty ciepła i umożliwia wykorzystanie promieni słonecznych do nagrzewania wnętrz. Gwarantuje to zmniejszenie kosztów ogrzewania domu. Ważne jest, aby obiekt miał okna usytuowane w kierunkach dających możliwość mocnego nasłonecznienia wnętrz.

Masz pytania? Zadzwoń lub
Napisz do nas