Jak przygotować dom do zimy?

2023-11-14 ROMBUD

Rośliny przycięte, liście zgrabione, narzędzia i grill czekają już schowane na kolejne ciepłe dni.. Co jeszcze należy zrobić aby przygotować dom na zimne i mokre dni??
Zajrzyj na naszą ROMBUD-listę i sprawdź o czym jeszcze warto pamiętać 👇

✅Oczyszczanie rynien to kluczowy krok, aby zapewnić swobodny przepływ deszczowej wody. Zbierające się liście i zanieczyszczenia mogą zatkać odpływy, prowadząc do problemów z wilgocią i potencjalnych uszkodzeń konstrukcji. Regularne usuwanie liści z rynien pomaga utrzymać ich efektywność i przedłuża żywotność systemu odprowadzania wody.
✅ Sprawdź szczelność okien i drzwi. Oczywiście zachowaj przepływ powietrza, ale nie dopuść do sytuacji gdy po domu przy zamkniętych oknach i drzwiach hula wiatr. Pamiętaj, że dobrze izolowane wnętrze pozwala obniżyć koszty ogrzewania.
✅Zadbaj o dach. Oceń czy nie ma uszkodzeń, takich jak pęknięcia, luzy czy uszkodzenia dachówki. Każda nieszczelność to nie tylko utrata ciepła ale także ryzyko przedostania się wody do wnętrza.
✅Sprawdź stan przewodów kominowych. Wezwij kominiarza, który sprawdzi komin oraz go wyczyści z sadzy. Zapobiegnie to nawrotowi dymu do wnętrza.
✅Dokonaj przeglądu instalacji grzewczej. Zrób przegląd pieca, pamiętaj o odpowietrzenie grzejników. Ewentualnie zainstaluj czujniki czadu. Zapewni Ci to brak niespodzianek podczas zimowych dni.
✅Odłącz wszystkie zewnętrzne ujęcia wody np. węże ogrodowe. Postaraj się ocieplić domową instalację wodociągową np.przy pomocy syntetycznych otulin. Zmniejsza to ryzyko zamarzania wody w rurach, które to doprowadza do poważnych uszkodzeń instalacji typu pęknięcie rur.
✅Wraz z coraz zimniejszymi dniami mniejsze szkodniki typu myszy, szczury itp. szukają schronienia na zimę. Zabezpiecz swój dom np. żywołapkami lub odstraszaczem elektronicznymi.

Masz pytania? Zadzwoń lub
Napisz do nas